30 Eylül 2017 Cumartesi

Minyatür Ev & Miniature windows

Minyatür pencere yapmak en zevkli objeler arasında. Bu çalışmamızda terk edilmiş, camları kırılmış ve artık otlar , çiçekler çıkmaya başlamış olan bir evi tasarlamaya çalıştık.
        Çalışmamıza ilk olarak çizimleri yaparak başladık. Çizimleri renklendirerek yapacağımız minyatürün önceden görünüşünü çıkarmak istedik. Tüm çalışmalarımızda bu yöntemi denemiyoruz.

         1/1 olarak yaptığımız çizimlerin minyatürlerini yapmaya başladık. Yapım aşamasında aklımıza gelen her fikri uygulamaya çalışıyoruz. Bu çalışmamızda da çizim ile ortaya çıkan arasında farklılıklar görülmektedir.


           Yeni fikirlerden bazıları resimlerde görülmekte. Örneğin çamaşır ipine serilmiş ve artık eskimiş bir çamaşır. duvarı ve pencereleri kaplayan sarmaşıklar.             Bir diğer yeni fikir. Kırık çamlar. ilk denememiz olmasına karşın çok hoşumuza giden sonuçlar ortaya çıktı. sizce:))


            Devamlı vurguladığımız konulardan bir tanesi fotoğraf çekimleri. Çok güzel yapılmış minyatürler yanlış çekilmiş fotoğraflar sebebi ile güzelliğini yitirebiliyor.


Bu çalışmamızda çok zevkli idi. sanırım bir müddet bu tür minyatürler yapacağım. Umarım sıkılmayız. :))


Bundan sonraki çalışmalarımızda görüşmek üzere.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder